„Весняночка”
Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу №90

завідувач: Байко Ніна Федорівна
адреса: м. Черкаси, вул. Припортова, 12
телефон: (0472) 72-39-11
Корисна інформація

Останні оновлення
                                             Обережно дифтерія!!!  

     Дифтерія у дітей - це гостре інфекційне захворювання, що характеризується запаленням слизових оболонок верхніх дихальних шляхів і носоглотки, а також, в окремих випадках, шкіри в місцях пошкоджень. Дане захворювання може призвести до летального випадку. Основний прояв - поява фібринозних плівок сіруватого кольору на поверхні мигдалин і слизових оболонках ротоглотки. Для дифтерії у дітей, як і для багатьох інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів, характерна переважно зимова сезонність.

     Основний шлях передачі збудника - повітряно-крапельний. У рідкісних випадках інфекція передається контактно-побутовим шляхом.

     Інкубаційний період коливається від 2 до 7 днів (в середньому 3 дні). Особи, які не імунізовані проти інфекції, можуть захворіти в будь-якому віці. Збудник і причини дифтерії у дітей.

    Основні причини дифтерії у дітей полягають у відсутності вакцинації за віком. Збудником захворювання є Corynebacterium diphtheria. Виробляючи дифтерійний токсин, вона викликає захворювання. Вхідними воротами інфекції найчастіше є слизова оболонка порожнини рота, носа, гортані. Коринебактерії поширюються на клітини тканин і починають виробляти екзотоксин - речовину, що викликає загибель клітин організму. Екзотоксин надає як місцеву, так і загальну дію при поширенні по судинному руслу. При попаданні дифтерійної палички на глоткові мигдалини з уражених клітин відбувається виділення специфічної рідини, при згущенні якої формується щільна фібринозна плівка сіруватого кольору.

    Симптоми дифтерії у дітей дуже різноманітні і залежать від локалізації інфекційного процесу.

   Ознаки дифтерії носа При виникненні даної форми відбувається ураження носових ходів. З них виділяється кров'янисте відокремлюване. При детальному обстеженні, на крилах носа з'являються ділянки тонкої скоринки. Така форма захворювання дуже рідко призводить до ускладнень. Однак для організацій охорони здоров'я дифтерія носа є проблематичною, тому що поширюється більш швидко, ніж інші форми даного захворювання. Перші ознаки дифтерії носа з'являються швидко.

     Симптоми дифтерії ротоглотки. Дифтерія ротоглотки - найчастіша форма захворювання. Характеризується появою щільних фібринозних плівок на мигдалинах, які дуже складно знімаються шпателем. При спробі зняття - вони починають кровоточити. Для захворювання даної форми також характерні такі симптоми дифтерії, як поява запального процесу ротоглотки, підвищення температури тіла до 38.3-38.9°C, тахікардія, загальна слабкість.

    Ознаки дифтерії гортані. Дифтерія гортані є однією з найнебезпечніших форм дифтерії по виникненню ускладнень. У пацієнтів з'являються наступні ознаки дифтерії - висока температура тіла (39.4-40°C), загальна слабкість, сильний кашель, осиплість і втрата голосу, дихальні розлади. Поява «бичачої шиї» вказує на високий вміст екзотоксину в кровотечі. У рідкісних випадках виникає гостра дихальна недостатність і, як наслідок, смерть.

   Дифтерія шкіри у дітей виникає приблизно в 33% всіх випадків захворювання. В основному характерна для осіб, які не дотримуються правил особистої гігієни. Практично будь-яка ділянка шкіри може бути інфікована дифтерійною паличкою. У місці зараження відбувається запалення дерми з утворенням сіруватого нальоту, виразок, рани не загоюються.

   Необхідно пам'ятати! При перших підозрах на появу дифтерії необхідно негайно звернутися до лікувального закладу.       

Увага ГРИП! Інформація для роздумів!

Що таке грип у дітей?

Грип - це гостре інфекційне захворювання, що викликається респіраторними вірусами ..

Грипу підвержені як дорослі, так і діти. Але саме діти, як правило, починають хворіти першими, випереджаючи дорослих. Тому фахівці часто називають дітей "індикаторами" підйому захворюваності на грип або іншими респіраторними хворобами.

Найбільшому ризику заразитися піддаються діти, які відвідують організовані колективи (ясла, дитячі садки, школи)

Як діти заражаються грипом?

Вдихаючи повітря з найдрібнішими крапельками слини і мокротиння, які виділяються хворими при кашлі та чханні.

При контакті з хворими дітьми: граючи з ними, обмінюючись олівцями, користуючись загальним посудом.

Як грип проявляється у дітей?

Початок захворювання раптовий, з високою інтоксикацією. Дитина стає млявою, скаржиться на сильний головний біль і загальну слабкість. У неї висока температура, що досягає 40 С, озноб і лихоманка

Не пізніше 2-3-го дня хвороби до симптомів інтоксикації приєднуються нежить, біль у горлі, сухий кашель.

У деяких дітей захворювання грипом може супроводжуватися болем у животі та блювотою.

Що робити, якщо дитина захворіла?

Укласти в постіль в окремій кімнаті або, принаймні, відгородити його ліжко ширмою або фіранкою.

Викликати лікаря - тільки він зможе оцінити ступінь тяжкості захворювання і призначити правильне лікування!

До приходу лікаря дитину потрібно вкрити, напоїти гарячим трав'яним або ягідним чаєм. Якщо у неї немає алергії, то можна додати в чай ​​мед.

Чим небезпечний дитячий грип?

У дітей після грипу часто виникають такі ускладнення: синусити, отити, пневмонії. Серцево - судинні захворювання Захворювання центральної нервової системи.    Потрібно негайно звернутися до педіатра, якщо: у дитини три або чотири дні тримається висока температура; дитина каже, що йому важко або боляче дихати, вона скаржиться на вушний біль або на сильний кашель.

Чи можна попередити грип у дитини?

Краще грип не лікувати, а попереджати!

Для профілактики грипу та ГРВІ потрібно протягом усього року зміцнювати організм дитини.

Дотримуватися режиму дня, що включає прогулянки на свіжому повітрі, а також збалансований раціон харчування з врахуванням індивідуальних особливостей дитини.

Проводити загартовування, масажі, лікувальну фізкультуру або фізіотерапевтичні процедури, рекомендовані лікарем.

Мета профілактики - зміцнення захисних сил організму дитини!

Щеплення від грипу - найбільш ефективний засіб захисту. Це підтверджують цифри: вакцинація в осінній період допомагає вберегтися від грипу в 70-100% випадків.

Вакцинація дітей, схильних до алергічних реакцій і маючих хронічні захворювання, проводиться за спеціальними методиками і під суворим наглядом фахівців. Перед щепленням необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб переконатися, що дитина здорова!

Увага!!!

Підвищення температури тіла - захисна функція організму, спрямована на боротьбу зі збудником захворювання, тому не слід зловживати жарознижувальними препаратами, якщо температура не перевищує 38-38,5 С.

Всі ліки дитині повинен призначати тільки лікар!

Всі "домашні засоби" слід застосовувати тільки за схваленням медичних працівників!

Під час лікування дуже важливо приймати якнайбільше рідини - соків, мінеральної води, морсів, і т.п.

Необхідно змінити харчування хворого: в ньому має бути більше продуктів багатих вітамінами і мікроелементами (у т.ч. овочів і фруктів), а також кисломолочних продуктів із збільшеним вмістом біфідо- і лактобактерій.

Не потрібно заперечувати, якщо лікар рекомендує дитині лікування в стаціонарних умовах.

Необхідно захистити від грипу інших членів сім'ї.

Тим, хто ще не захворів, слід приймати препарати для профілактики, дотримуватися правил особистої гігієни, частіше провітрювати приміщення, а при контактах з хворими на грип та ГРВІ - обов'язково носити одноразову маску!

 Вітряна віспа
   Вітряна віспа — це вірусна хвороба, під час якої на шкірі та слизовій оболонці з'являються сверблячі пухирці. Вона легко передається повітряно-крапельним шляхом.

Треба знати!

   Збудник хвороби — фільтруючий вірус — дуже летючий та рухливий, він може проникати крізь вікна, двері, щілини у стінах, з поверху на поверх, з приміщення у приміщення. Але він нестійкий за межами організму людини. Збудник вітряної віспи швидко гине, він не передається через третю особу та речі. Інкубаційний період хвороби від 11 до 21 доби.

•    Дитина, що перехворіла на вітряну віспу, набуває стійкого іму-нітету.

•    Хворий заразний для оточуючих приблизно протягом 7 днів: з дня, що передує появі пухирців, і до їх підсихання.

Симптоми хвороби:

незначне підвищення температури;

слабкість, головний біль;

висип: дрібні червоні сверблячі прищики, що перетворюються на пухирці, потім підсихають і утворюють струпи;

•    висипка з'являється групами протягом декількох днів, тому одночасно можна бачити різні її елементи.

Що перевіряти:

•    кожного дня оглядайте висип, переконайте дитину, що не мож-на розчухувати пухирці, бо це може призвести до появи рубців, або викликати повторну інфекцію;

•    діти у віці до 7 років, які були у контакті з хворим на вітряну віс-пу, але не хворіли на неї, ізолюються на 21 добу з часу контакту.

Не можна давати аспірин (загроза ускладнень)!

Скарлатина

   Варіант стрептококової інфекції, що викликає ангіну та висип на шкірі, а також симптоми інтоксикації. Може призвести до ускладнень з боку серця та нирок.

Треба знати!

Збудник хвороби — стрептокок. Джерелом інфекції є хворий. Розповсюджується бактерія повітряно-крапельним шляхом частіше за все проникає до організму через очі та ніс, іноді крізь уражену опіком або поранену шкіру.

Збудник хвороби може існувати і поза організмом людини, тому одяг хворого, його речі, книги та іграшки, якими він кори-стувався, можуть бути джерелом розповсюдження інфекції.

Інкубаційний період від 1 до 7 діб, іноді до 12 діб.

Після перенесеної хвороби виникає імунітет, але іноді можливі повторні випадки захворювання на скарлатину, які пов'язані з послабленням захисних сил організму.

Ускладнення виникають рідко, але можуть бути небезпечними.

Симптоми хвороби:

часто хвороба починається з головного болю, блювання, болю в горлі, підвищення температури до 39 градусів;

крапкоподібний червоний висип з'являється по всьому тілу в перші 1 —2 доби хвороби;

висип грубий на дотик, при натискуванні плями на деякий час стають білими;

висип найбільш виражений у паху, під пахвами, на внутрішніх поверхнях рук та ніг.

Що перевіряти:

загальний стан дитини;

температуру тіла.

Наші фотографії

© 2019 Хостинг від uCoz