адреса: м. Черкаси, вул. Героїв Сталінграду, 12

Головна » Батькам » Готуємось йти до дитсадочка
Готуємось йти до дитсадочка

Майже в кожній родині де є маленька дитина, у батьків виникають питания, з якого віку віддавати дитину в дитячий садок і наскільки комфортно їй там буде. Якщо дитина погоджується ненадовго відпустити маму від себе, це одна з ознак того, що дитина зможе відвідувати дитячий садок.

Щоб допомогти вашій дитині безболісно ввійти в життя дитячого садка й успішно адаптуватися, допоможуть наступні рекомендації:

• Найважливіше - це підготувати дитину до спілкування з іншими дітьми й дорослими. У цьому вам допоможуть рідні й близькі, які можуть доглядати певний час за вашою дитиною, коли ви ненадовго відлучаєтеся. Вона в майбутньому легко зможе переносити розлуку з вами.
  • Якнайчастіше відвідуйте парки, дитячі майданчики, привчайте до гри в пісочницях, ходіть на дні народження друзів, новорічні свята, де є її однолітки.
  • Про майбутне відправлення до дитячого садочка говоріть з дитиною, як про радісну подію. Бажано в присутності дитини не висловлювати своїх власних побоювань. Розповідайте дитині, що таке дитячий садок, навіщо туди ходять діти.
  • Поговоріть з дитиною про можливі труднощі, до кого вона може звернутися по допомогу. Наприклад: «Якщо ти захочеш пити, підійди до виховательки та скажи: «Я хочу пити», i вихователь наллє тобі води» i т.д.
  • Намагайтеся розвивати та заохочувати дитячу самостійність.
  • Домашній режим краще заздалегідь узгодити з режимом садочка. Прийдіть заздалегідь у дитячий садок i познайомтеся з обстановкою, з дітъми, з вихователями. Краще це зробити, коли діти гуляють на вулиці або грають у груповій кімнаті.
  • Розкажіть вихователям про індивідуальні особливості вашої дитини, що їй подобається, що ні, які в неї вміння та навички, що поки не робить самостійно. Бажано разом з вихователем визначити, які методи заохочення й покарання прийнятні для вашої дитини.
  • Розробіть разом з дитиною нескладну систему прощальних знаків уваги i їй буде простіше відпустити вас. Дайте дитині в дитячий садок улюблену іграшку, нехай iгpaшкa ходить разом з нею щодня i знайомиться там з іншими дітьми.
  • Розпитуйте, що з іграшкою відбувалося в дитячому садку, хто з нею дружив, чи не було їй сумно. Таким чином, ви довідаєтеся, як дитині вдається звикнути до дитячого садку. Пограйте з дитиною та з домашніми іграшками в дитячий садок. Нехай iгpaшкa знайде coбi друзів i через неї спробуйте вирішити проблеми, що виникають у дитини, opiєнтуйтe гру на позитивні результати.
  • Пам'ятайте, що на звикання дитини до дитячого садка може знадобитися до півроку. Розраховуйте свої сили i можливості та плани. Краще, якщо на цей період у родини буде можливість підлаштуватися до особливостей адаптації вашого малюка.
Переглядів: 411 | Дата: 02.06.2014